Search

Ako na LOW FODMAP diétu

LOW FODMAP diéta je 3-fázová diéta vhodná pre ľudí so syndrómom dráždivého čreva (IBS) a tiež so syndrómom bakteriálneho prerastania (SIBO), ktorá vám umožní presne určiť vaše špecifické spúšťače a pomôže vám jesť jedlo bez strachu a úzkosti. Čo je najdôležitejšie, bez symptómov znižujúcich kvalitu vášho života. Uskutočňuje sa systematickým procesom, ktorý je potrebné dodržať čo najpresnejšie.

Celý proces trvá cca 3 mesiace, počas ktorých spoznáte spúšťače vašich symptómov a budete si vedieť nastaviť stravovanie tak, aby bolo vyvážené, chutné, jednoduché a nespôsobovalo vám žiadne ťažkosti.

Prostredníctvom tejto diéty dosiahne úľavu od symptómov približne 57 – 72 % ľudí (O’Keefee et. al, 2017; Roest et al., 2013), takže sa s ňou rozhodne oplatí začať. Je to však komplexná diéta a mala by sa vykonávať pod dohľadom vyškoleného a kvalifikovaného výživového či nutričného terapeuta, s ktorým sa vám podarí odhaliť svoje spúšťače jednoznačne a vie vás správne nasmerovať aj v prípadných iných technikách vhodných na správny manažment citlivého trávenia.

Ak ste sa rozhodli získať o lowFODMAP diéte čo najviac informácií, zistiť, ktoré potraviny sú vhodné a ktoré môžu spôsobiť ťažkosti, tento e-book je presne pre vás.

A ak napriek prečítaniu e-booku a zapracovaní zmien v jedálničku budete pociťovať potrebu spýtať sa na nejasnosti, ozvite sa mi. Rada vás usmerním v manažmente citlivého trávenia.

03_E-Book - Ako na Low FODMAP diétu
Cena: 19,90 €

Recepty pre vás

Chceli by ste ukážku racionálnej stravy prospešnej pre vaše trávenie?

Vymením za váš e-mail, kde dostanete zopár chutných receptov na jedlá z mojej kuchyne, ktoré obohatia váš jedálniček a podporia prirodzený mikrobióm a imunitu..

Zadajte svoj e-mail, odošlite…

A do sekundy môžete zapínať sporák.