Search

Citrónové špagety

citron, spagety, obed, vecera, ibs, ibd, fit, zdrave, jedlo

 

Jedlo, ktoré poteší, rozvonia kuchyňu, pripravené je za 10min a neublíži skoro žiadnemu brušku. Vo verzii s pohánkovými alebo ryžovými rezancami je úplne lowFODMAP, ale pamätajte, určite treba skúsiť v retroindukcii ako znášate kvalitné špagety z tvrdej pšenice, lebo tá chuť špagety+citrón+parmezán…nebíčko v papuľke 🙂

 

10min

 

INGREDIENCIE:

1 balík špagiet z tvrdej pšenice

1 väčší citrón

100g strúhaného parmezánu

ghee maslo

soľ, korenie, čili

 

POSTUP:

Uvarte si špagety v osolenej vode. Každý talian vám povie, že vždy musíte dodržať čas varenia taký, ako je napísaný na obale cestovín. Tak to dodržte.

Do woku si medzitým ako sa varia špagety (tesne pred dovarením) dajte 1PL prepusteného masla, pridajte korenie a čili (to je voliteľné), jemne opražte a pridajte uvarené špagety. Vyberajte ich priamo z hrnca s vodou, buďte štedrý s pridaním vody, v ktorej sa varili špagety. Vodu nevylejte, nechajte si ju na finalizáciu.

Premiešajte špagety vo woku s korením a maslom, vytlačte celý citrón a pridajte z neho šťavu do cestovín. Poriadne premiešajte a ak treba, pridajte vodu, v ktorej sa varili špagety, aby vznikla z citrónu a tej vody taká akoby omáčka. Posypte strúhaným parmezánom a premiešajte.

Podávajte s petržlenovou vňaťou, alebo s bazalkou, alebo s vlašskými orechami, alebo len tak. Ideálne, ak si pridáte zeleninový šalát a potešíte svoje baktérie v čreve 🙂

Picture of Michaela Birkusová

Michaela Birkusová

Výživový špecialista

<<< Späť na rozcestník článkov <<<

Recepty pre vás

Chceli by ste ukážku racionálnej stravy prospešnej pre vaše trávenie?

Vymením za váš e-mail, kde dostanete zopár chutných receptov na jedlá z mojej kuchyne, ktoré obohatia váš jedálniček a podporia prirodzený mikrobióm a imunitu..

Zadajte svoj e-mail, odošlite…

A do sekundy môžete zapínať sporák.