Search

Zeleninová krémová polievka

polievka, zeleninová, zelenina, krémová, obed, večera, fit, zdravie, fodmap, lowfodmap, ibs

 

Polievky. Zachraňujú životy. Viete ich pripraviť z hocičoho, ja si pamätám z detstva rozprávku, kde stará mama varila polievku zo sekery. Sekeru zrovna jesť nemusíte, ale krémovú polievku si môžete spraviť z akejkoľvek zeleniny. Ja mám mašinku Miomat, ak riešite tráviace ťažkosti a nedostatok času, pýtajte si ju na nejaký sviatok, bude u váš hrčať každý deň 🙂

 

15min

 

INGREDIENCIE:

napr na mrkvovú

5 stredne veľkých mrkiev (brokolica, cuketa, tekvica, batáty, šampióny, akákoľvek zelenina, ktorú tolerujete)

1 zemiak

pažítka

soľ,  korenie, olivový olej

 

POSTUP:

Mrkvu si očistite, nakrájajte a vložte do hrnca. Zemiak poriadne ošúchajte a umyte a spolu aj so šupkou pokrájajte a pridajte k mrkve. Pridajte aj pažítku. Zalejte zeleninu vodou tak, aby ste preliali všetku zeleninu, nech nič netrčí mimo vodu. Pridajte korenie, soľ a uvarte do mäkka.

Mixnite ponorným mixérom na hladký krém. Pri podávaní môžete kvapnúť kvapku olivového oleja a posypať zmesou semienok, a ak použijete polievku ako hlavné jedlo, pridajte si krajec kváskového chlebíka a čerstvý šalátik.

Picture of Michaela Birkusová

Michaela Birkusová

Výživový špecialista

<<< Späť na rozcestník článkov <<<

Recepty pre vás

Chceli by ste ukážku racionálnej stravy prospešnej pre vaše trávenie?

Vymením za váš e-mail, kde dostanete zopár chutných receptov na jedlá z mojej kuchyne, ktoré obohatia váš jedálniček a podporia prirodzený mikrobióm a imunitu..

Zadajte svoj e-mail, odošlite…

A do sekundy môžete zapínať sporák.