Jahodové pokušenie

 

Toto je pokušenie v podobe rýchleho dezertu, ktorý často robievam deťom aj do školy na desiatu. Potrebujete len zopár ingrediencií a budete vždy za hviezdu, lebo pohárikové dezerty vyzerajú na oko úžasne, chutia skvele a sú super jednoduché.

 

10min

 

INGREDIENCIE:

čerstvé jahody

jahodový domáci džem

granola (ideálne domáca)/ovsené/špaldové vločky

kyslá smotana bezlaktózová

javorový sirup

vanilkový lusk/sušená vanilka

mäta na dozdobenie

 

POSTUP:

Do pohárika na spodok dajte granolu, alebo ovsené či iné vločky, podľa toho, čo aktuálne máte doma k dispozícii. Ak si chcete spraviť domácu granolu, silne doporučujem, recept nájdete TU

Do kyslej smotany (môžete použiť aj rastlinný jogurt) primiešajte  štipku vanilky. Na granolu v poháriku dajte vrstvu ochutenej smotany, pridajte tenkú vrstvu domáceho jahodového džemu (ak nepoužívate želírovacie prísady, bude prirodzene riedky, taký robievam, lebo ho potom používam presne do takýchto dezertov). Posypte troškou granoly, ak idete použiť vyšší pohár, pokojne vrstvite.

Na vrch pridajte čerstvé nakrájané jahody, ak nemáte, tak nemusíte, len dozdobte lístkami mäty. Finálny dizajn je veľmi individuálny podľa možností, ročného obdobia, podľa chutí.

Michaela Birkusová

Michaela Birkusová

Výživový špecialista

Recepty pre vás

Chceli by ste ukážku racionálnej stravy prospešnej pre vaše trávenie?

Vymením za váš e-mail, kde dostanete zopár chutných receptov na jedlá z mojej kuchyne, ktoré obohatia váš jedálniček a podporia prirodzený mikrobióm a imunitu.

Zadajte svoj e-mail, odošlite…

A do sekundy môžete zapínať sporák.